piątek, 23 grudnia 2016

3 Fanowskie Teorie z Kreskówek

Wracam po dość długiej przerwie i od razu  mam dla was zajebiste teorie na  temat kreskówek Tzw The Fun Theory1 Czy Zwierzogród nawiązuje do rasizmu?


Główna bohaterka filmu dorasta na farmie gdzie uczy się od rodziców że drapieżniki (a zwłaszcza lisy) są złe.
Podobnie na świecie w wielu krajach prawicowych (Rosja, niestety Polska, Węgry itp.) Później nasza bohaterka poznaje w miarę normalnych drapieżników którzy funkcjonują jak normalni ludzie. Potem okazuje się że niektóre drapieżniki dziczeją, bo naćpały się kwiatów. Zastępca burmistrza, czyli roślinożerca  planuje wypędzić ze Zwierzogrodu wszystkich mięsożerców
 Ta teoria nawet nie jest teorią, a faktem kiedy widzimy co się w tym mieście odpiernicza po tym jak policjant  wygłosił "że ta rasa jest zła, a ta dobra". Robią się protesty, a do drapieżników jeden bodaj świniak albo coś innego mówi "WRACAJCIE DO SIEBIE". Taa, coś wam ta sytuacja przypomina, nie? Nic innego jak ignorancję oraz inteligencję ameby prawicy, głównie tej skrajnej.


2.Czy Sokka z Avatara żyje w realnym świecie? 


Sokka ma 15 lat, pochodzi z Południowego plemienia wody i w odróżnieniu od reszty ekipy: Aanga, Katary, Toph i Zuko nie jest magiem. Moja teoria zakłada, że pochodzi z normalnego świata. W przyszłości zostały wynalezione teleportery między światami. Sokka, mając 5 lat, został przeniesiony do świata Awatara. Nikt po niego nie przyszedł, gdyż teleporty przenosiły także do innych światów i byłaby mała szansa , żeby trafić do właściwego. Sokka został zabrany przez przybranych rodziców: Hakodę i Kyę. Jego pochodzenie było trzymane w tajemnicy przed nim i jego siostrą Katarą
Nazywa siebie i innych niemagicznych ludzi ,,zwyczajnymi''. W rzeczywistości magowie stanowią na tamtym świecie mniej więcej 50% populacji. Można to wytłumaczyć rzeczami zasłyszanymi w dzieciństwie.
Ma pomysły przewyższające epokę rozwoju świata Avatara. Podobnie jest z mechanikiem z 17 odcinka zatytułowanego Północna świątynia powietrza. Być może on też pochodzi z prawdziwego świata.


3.Czy fuzja w Steven Universe jest nawiązaniem do Seksu?

Serial opisuje perypetie Stevena Universe'a, chłopca, który jest najmłodszym, a także jedynym męskim członkiem grupy superbohaterów zwanych Kryształowymi Klejnotami. Ametyst, Granat i Perły. Sam Steven jest hybrydą Człowieka i klejnotu. Klejnoty to kosmici stworzeni z klejnotami, nieposiadający płci i pochodząca z tak zwanego Homeworld.

Fuzja w tej kreskówce polega na tym, że 2 klejnoty łącza się w jeden byt za pomocą tańca. Muszą być wtedy ze sobą jak najbardziej zgrane. W fabule Klejnoty mówiły, że podczas fuzji występuje silne poczucie euforii, sił witalnych i szczęścia. W 3 części shortów "the classroom gems" granat mówiła, że najlepszym powodem do fuzji jest Miłość. Na tym przykładzie widać, że dosłownie nawiązuje to do stosunków seksualnych podczas których dwoje partnerów łączą się, lepiej im to wychodzi jak są zgrani, występuje wtedy przyjemność i euforia i najlepszym powodem do seksu jest miłość, a nie np. Gwałt. jako ciekawostkę można dodać, że jak granat zaproponowała fuzję Perydot ta się oburzyła tak samo jakby proponowano jej seks. W dodatku Sam przebieg fuzji zawiera od groma podtekstów seksualnych. Dla klejnotów właściwie to jest jak stosunek. Poza tym w odcinku odcinku Cry for Help Perła oszukała Granat, że Perydot ciągle naprawiała te wieżę, a to była ona, przez co Granat się obraziła na Perłę mocno na parę odcinków, więc można powiedzieć, że to był trochę taki gwałt, zmuszenie do stosunku. W Homeworld fuzja jest zakazana, przynajmniej w jego części.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz