sobota, 24 grudnia 2016

4 Fanowskie Teorie

Czy Kapitan Bomba przewidział Program 500+?


W odcinku poświęconej wyborom na nowego admirała Gwiezdnej Floty pojawia się postać Admirała Jachasia który to po zostaniu prezydentem oferuje dla wszystkich "darmową pizzę". Zarówno to jak i 500+ jest trwonieniem pieniędzy państwa które w zamyśle miało pomóc ludziom,
a jedynie przeszkadza i upadla oraz powoduje konflikty.


Czy Simpsonowie są bogaci ?


W serialu w zasadzie są często pokazywani jako niezbyt zamożna rodzina ale przyjrzyjmy się bliżej. Mają duży dom z czterema różnymi sypialniami, dwa auta, spędzali wakacje w najróżniejszych miejscach na świecie... No ale się spytacie, gdzie są i skąd są te pieniądze. Homer na pewno mógł uzbierać kupe pieniędzy występując w takich zespołach jak "Sadgasm" czy "Be sharps", zespoły były wielkimi hitami i nawet dostał nagrodę Grammy. A wraz z popularnością rosną wpływy. A co się stało z innymi członkami zespołu "Be sharps" ? Barney wszystko przepił, lub przepija, przez co żyje w biedzie. Apu, przed tym jak urodziły mu się dzieci potrafił rzucać pieniędzmi, a prace w sklepie, nawet teraz traktuje jak hobby. Ale wraz z urodzeniem się dzieci, czyli ośmioraczków, musiał zacisnąć pasa, czy z pensji sklepikarza można utrzymać 10 osób ? A Skinner, żyje w dużym domu i nie jest prawdą że wciąż mieszka z mamą, to w zasadzie ona mieszka z nim. Jeszcze w innym odcinku Marge założyła siłownie która odniosła sukces, podczas trwania odcinka Marge nie zamknęła tego biznesu ani nie sprzedała.... To dlaczego żyją w taki a nie inny sposób. Simpsonowie w ten sposób unikają podatków.Czy Alicja jest Ćpunką ?


Alicja była zwykłą dziewczyną. Pewnego dnia wracając ze szkoły zaczepił ją diler (Biały Królik) pytając czy chce jakieś dragi itp. Nastolatka zgodziła się i jak się okazało zaczęło na nią wszystko działać. Dilera przeistoczyła w królika, który zaczął uciekać. Ta pobiegła za nim...aż trafiła do baru gdzie handlowali narkotykami...to miejsce symbolizuje Krainę Czarów, zaś reszta osób...to postacie uzależnione od narkotyków, bądź normalne zwierzęta. Kapelusznik oraz Zając to osoby uzależnione od LSD, a także tym handlujące, kot z Cheshire to zwykły kot, który towarzyszy Alicji jednak często znika (stąd wieczne znikanie kota w książce i filmach), Suseł oraz Mysz to zwykli klienci baru oraz kupujący...gdy nie wezmą narkotyków mysz zaczyna mieć stany lękowe, zaś Suseł jest ospały i nic mu się nie chce, Gąsienica to właściciel baru oraz szef osób, które handlują narkotykami, często częstuje Alicje grzybkami halucynogennymi, tak to nie zwraca na nią uwagi, a Biały Królik co zresztą zostało wspomniane to zwykły diler, który szuka nowych klientów. Reszta osób pojawiających się w barze to klienci zazwyczaj nie wiedzący o narkotykach, bądź osoby, które specjalnie tam przychodzą po narkotyki. Królowa Kier oraz Król Kier to rodzice Alicji, a także policjanci, chcą aby ich córka przestała ćpać, a także chcą dilerów i uzależnionych zamknąć (co jest aluzją do ścinania głowy). W dodatku matka Alicji posiada najwyższy stopień w policji stąd jest przedstawiana jako ta ważna. Gdy Alicja wraca do domu od razu zasypia, a gdy się budzi sądzi, że wszystko było snem i znów się ucieka do "Krainy Czarów".
Czy matka Ohydek jest Feministką?Od razu widać że te dziewczyny uważają że to kobieta powinna mieć w związku władzę, a mężczyźni powinni być ulegli, myć naczynia, itp. Dochodzi to nawet do takich poziomów, że w jednym odcinku zmieniają Edków w psy. Jedna z Ohydek w odcinku "Łamiszczęki za frajer" wypowiada się niepochlebnie o mężczyznach. Jedno jest pewne - matka Ohydek miała trzech mężów - Butcha, Bubbę (typowo redneckowe imię) i Batmana (źródło - 2 odcinek). Możliwe że ich mamuśka wzięła z każdym rozwód po bara-bara, bo nie spełniał jej oczekiwań. Same dziewczyny nie są typowymi laluniami, a są zbuntowane, pyskują (np. Spadaj, mała) ale jednak mają w sobie dobre serce (Ed, Edd i Eddy - Wielkie Kino). Tego się zapewne nauczyły się od mamuśki.
Źródła :
http://www.thefuntheory.com/
http://pl.teoria.wikia.com/wiki/Kategoria:BajkiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz