poniedziałek, 26 września 2016

Najlepsze kreskówki dla dorosłych


Włatcy Móch

Bohaterami serialu są czterej ośmiolatkowie – uczniowie klasy II b Szkoły Podstawowej im. Batalionu Zośka, ich nauczycielka (Pani Frał), Czesio, Maślana, Anusiak i Konieczko. Odcinki Włatców móch celowo zawierają wiele błędów ortograficznych – w tym sam tytuł serialu. Dialogi obfitują w wulgaryzmy, chociaż wyprodukowano też wersję ocenzurowaną z usuniętymi wulgaryzmami i wymazanymi bardziej drastycznymi scenami.
Simpsonowie (The Simpsons)

Simpsonowie to na pierwszy rzut oka przeciętna, współczesna rodzina mieszkająca na przedmieściach amerykańskiego miasteczka Springfield. Tworzy ją 5 osób, a  Homer to typowy ojciec, głowa rodziny, pracuje w elektrowni atomowej jako kontroler bezpieczeństwa i przez większość czasu śpi. Marge to gospodyni, kochająca i troskliwa matka – każdego dnia sprząta, gotuje, zajmuje się dziećmi (kura domowa), Bart – najstarszy z rodzeństwa – uczęszcza do czwartek klasy podstawówki i przeważnie ładuje  się w kłopoty,Lisa to bystra 8-latka, najmądrzejsza w rodzinie (mała kujonka). No i jest jeszcze Maggie, która nie robi praktycznie nic poza ssaniem smoczka (jak to dziecko),Wbrew pozorom, Simpsonowie to rodzinka, z którą bardzo łatwo można się utożsamiać. Serial gości na ekranach telewizorów od 1989 rKapitan Bomba


Jest parodią filmówscience fiction. Głównym bohaterem serii jest kapitan Tytus Bomba, który wraz ze swoją załogą (czyli Sebkiem Bąkiem i Januszem Sramem) chroni galaktykę Kurvix przed złymi kosmitami. W serialu występuje spora ilość wulgaryzmów (co chwila pada ja pierdole itp), które zazwyczaj są ocenzurowane. Podobnie większość gatunków kosmitów posiada nazwy będące przeróbkami wulgaryzmów oraz wygląd przypominający ludzkie organy (najczęściej dupe lub jaja)Miasteczko South Park (South Park)

„South Park” to  najbardziej kontrowersyjny, obrazoburczy i niecenzuralny serial animowany wszech czasów. Serial przedstawia losy Stana, Kyle’a, Erica i Kenny’ego, czwórki 8-latków z South Park w stanie Kolorado. Bohaterowie wraz z przyjaciółmi i rodziną każdego dnia przeżywają niezwykłe, absurdalne przygody, stopniowo uczące ich dorosłości. Serial jest doskonałą satyrą naszych czasów – wyśmiewa i komentuje sprawy bieżące, ale jednocześnie też jest wyjątkowo dosadny. Jest znany z tego, że nie ma szacunku dla świętości i autorytetów, co dla niektórych widzów może być barierą nie do przebrnięcia. Treya Parka i Matta Stone’a (twórców serialu) szpiegowali scjentolodzy, grozili im też terroryści. Warto jednak podkreślić, że każdy – nawet najbardziej niedorzeczny odcinek – zmierza do jakiegoś morału i puenty, którą wychwycą tylko osoby odpowiednio dojrzałe.


Blok Ekipa

Serial opowiada o paczce trzech stereotypowych warszawskich dresiarzy – niezbyt inteligentnym fanie siłowni Adrianie „Spejsonie” Puchackim, blokowym filozofie Waldemarze „Walo” Walasiku i właścicielu pomarańczowego PolonezaWojciechu „Wojtasie” Puczyku. Bohaterowie mieszkają na Grochowie i są pseudokibicami Legii Warszawa. Do ich zajęć należy picie alkoholu w miejscach publicznych (zwykle na osiedlowej ławce), palenie marihuany oraz papierosów i słuchanie hip-hopu. Problemy finansowe zaspokajają wymuszeniami, kradzieżąi paserstwem, dodatkowo zajmują się pobiciami, chuligaństwem i wandalizmem. Ze względu na swój sposób życia często popadają w konflikty z prawem, a ich plany zwykle się nie udają.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz