sobota, 24 września 2016

Odcinki South Parku, które najbardziej oburzyły opinię publiczną


Jared Has Aides (S6 E1)
W tym odcinku Jared Fogle, entuzjasta diety opartej na jedzeniu wyłącznie kanapek z Subwaya, podczas reklamowania zalet diety mówi, że utratę wagi zawdzięcza swoim pomocnikom (aides). Słuchający tyrady mieszkańcy South Parku zrozumieli, że Jared swoją figurę zawdzięcza temu, że jest chory na AIDS. Odcinek ten jest parodią słynnego filmu „Filadelfia”. Odcinek został skrytykowany przez Ricka Hollingswortha, działającego na rzecz chorych na AIDS oraz przez pewien czas zakazano jego wyświetlania z powodu scen, w których Butters był wykorzystywany przez rodziców.Proper Condom Use (S5 E7)
W tym odcinku nauczyciel pokazuje uczniom podstawówki, jak używać kondomów. Przy okazji podszkolił w temacie widzów serialu. Odcinek został oprotestowany przez grupki rodziców oraz aktywistów szkolnych, którzy uczą dzieci, że jedynym i najlepszym sposobem zapobiegania ciąży jest abstynencja seksualna.

Scott Tenorman Must Die (S5 E4)Ten odcinek, zwany również Zemstą Cartmana, jest jednym z najulubieńszych odcinków twórców tego serialu. Scott sprzedał Cartmanowi swoje włosy łonowe wmawiając mu, że to przyspieszy jego dojrzewanie. Gdy Cartman zorientował się, że padł ofiarą głupiego żartu, postanowił się srogo zemścić na starszym koledze. W tym celu namówił farmera do zastrzelenia rodziców rudzielca, wykradł ich zwłoki, posiekał, ugotował chili i nakarmił nim Scotta.

It Hits The Fan (S5 E1)

Dzieciaki oglądają policyjny program telewizyjny, w którym bez cenzury używane jest słowo „shit”. W tym odcinku bohaterowie używają słów „shit” i „shitty” praktycznie co 8 sekund. W dole ekranu był licznik, który pokazywał, ile razy zostały użyte te słowa. Wypowiedziane były 162 razy, ale można było jeszcze zobaczyć je napisane 38 razy. Niezły wynik jak na 20-minutowy odcinek. Oburzone społeczeństwo domagało się ograniczenia używania słów niecenzuralnych nie tylko w kreskówkach, ale i innych programach.


 The China Problem (S12 E8)

Odcinek głównie skupia się na paranoi Cartmana, który ubzdurał sobie, że Chiny zamierzają podbić Amerykę. Wciąga w to Buttersa, strasząc go, że Chińczycy zabiją jego rodziców. W międzyczasie Kyle i reszta chłopaków idzie do prokuratury i żąda aresztowania Stevena Spielberga i Georga Lucasa za gwałt, jakiego dopuścili się na Indianie Jonesie. Właśnie sceny gwałtu na słynnym archeologu przez wielkich reżyserów filmowych wywołały falę protestów.


201 (S14 E6)


Najbardziej oburzający i kontrowersyjny ze wszystkich odcinków serialu. Twórcy SP, Trey Parker i Matt Stone, otrzymali wiele listów z pogróżkami od oburzonych wyznawców islamu. W odcinku 200 w South Park miało miejsce zebranie bogów różnych religii, a jako że nie można pokazywać wizerunku Mahometa, został on pokazany w przebraniu pluszowego misia. W 201 Mahomet jest już schowany za czarnym prostokątem z napisem CENZURA, a każde słowo odnoszące się do islamu jest ocenzurowane drażniącym „piiiip”. Na końcu odcinka Kyle wygłasza płomienną mowę o zastraszaniu i przemocy. Zarząd kanału Comedy Central zabronił umieszczenia obydwóch odcinków na stronie internetowej i wyświetlania ich nie tylko w USA, ale i w innych krajach.

Większość odcinków możecie oglądnąć na youtubie
W wersji pl,eng.Dość pojebana bajka ale polecam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz